Історична довідка
Яке чудове, прекрасне та звичне,
Квітуче, зелене і просто моє.
Село найрідніше – Агрономічне,
У цілому світі всього лиш одне.
Село Агрономічне знаходиться за 7 км від обласного центра м. Вінниця. Воно межує з селами Бохоники і Медвеже Вушко. В наш час територія Агрономічного становить 240,8 га; територія сільської ради з полями і дачами - 1703,5 га; угідь - 935,04 га; рілля - 876,41 га; багаторічні насадження - 45,1 га; сіножаті - 4,5 га; пасовища - 10 га; лісу - 15,7 га; ставки й водоймища - 33,07га. Всього в Агрономічному налічується 1290 дворів. Населення Агрономічного становить 3801 чол.
Назва села пов’язана з селекційною роботою в галузі агрохімії. А історія села пов’язана з перенесенням обласної дослідної станції з с. Немерче на дану територію.
Вінницька державна сільськогосподарська дослідна станція організована у 1956 році. На базі Немерчанської дослідно-селекційної станції МСГ УРСР та Іллінецької дослідної станції пивоварних ячменів Міністерства промисловості продовольчих товарів СРСР. Історія Немерчанської дослідно-селекційної станції бере свій початок з 1886р., коли вона була заснована як фірма «Немерчанське насіннєве господарство, К. Бучинський і М.Лонжинський» за власною ініціативою вченого-агронома Костянтина Бучинського, директора цукрового заводу Михайла Ложинського та інженера-хіміка Йосипа Орловського у помісті Немерче Подільської губернії, зараз с. Немерче, Муровано-Куриловецького району Вінницької області.
Першочерговим завданням фірми було пристосування до важких умов Південної Росії переважно місцевих сортів цукрових буряків та зернових хлібів. Немерчанська фірма мала свої відділення і за кордоном.
Немерчанська дослідно-селекційна фірма існувала до Великої Жовтневої соціалістичної революції. За цей період вона здобула визнання як репродуцент високоякісного насіння цукрових буряків, яке було відомим далеко за межами Росії і високо цінувалось на світовому ринку.
Селекційна робота Немерчанської станції у дореволюційний період проводилась на протязі 30 років. Об’єктами роботи були: цукрові буряки, озима та яра пшениці, жито та овес, хоча головна увага приділялась цукровим бурякам.
Щодо методики та техніки роботи з буряками, то застосовувався виключно індивідуальний відбір. Для «родоначальників» застосувався метод «очкування» половинок коренів, наступне трьохрічне випробування насінин-родоначальників та порівняння їх зі своїми репродукціями без відбору. В основу відбору був покладений принцип виведення константних рас, що зберігають свої цінні якості у нащадках.
Велика робота проводиться у напрямку пропаганди досягнень науки і передового досвіду.
На території станції встановлено пам’ятник героям-льотчикам, які загинули під час Великої Вітчизняної війни. Вони почали свій бойовий шлях з Бохоницького аеродрому.
Поряд захоронені останки Мєдніка С.Я., який загинув в бою над територією села Агрономічне.
В 1986 році дослідна станція відсвяткувала своє 100-річчя. За цей період дослідна с/г станція була удостоєна нагороди.
Пишається село не тільки нагородами, а й людьми праці, які прославили не тільки Вінницьку область, а й Україну.
Але особливо хочеться приділити увагу кандидату сільськогосподарських наук Аврамчук Н.Г., яка почала свою наукову діяльність у 1952 році.
Наше село перспективне і молоде. Утворюються сім’ї, народжуються діти, будуються будинки для молодих сімей.