Інформація для ВПО

Порядок функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

1 вересня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову No 930, якою затвердив Порядок функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Цей Порядок визначає особливості функціонування та обслуговування місць тимчасового проживання, а також мінімально необхідні вимоги у таких місцях для життєзабезпечення мешканців. Хто має право проживати у місцях тимчасового проживання? - внутрішньо переміщені особи (ВПО) - особи, які перемістилися з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції (далі - ВПО) У місцях тимчасовго проживання не можуть проживати особи, які: 1) розквартировані та є військовослужбовцями розміщених військових частин, підрозділів і установ; 2) проживають у гуртожитках у зв’язку з роботою (службою) за контрактом, навчанням, підвищенням кваліфікації; 3) перебувають в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення; 4) мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для осіб, які відбували покарання у виді обмеження чи позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов або житлова площа яких тимчасово заселена, або яким немає можливості повернути колишнє житлове приміщення; 5) мають у власності житлове приміщення або його частину (площею не менш як 13,65 кв. метра на одного члена сім’ї), що розташоване на територіях, включених до Переліку (крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується рішенням органу місцевого самоврядування або інформацією, внесеною до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України).

15:22:49 27.10.2023

До уваги громадян!

У Вінницьій області триває реєстрація на грошову допомогу від УВКБ ООН для родин ВПО, а також тих, хто повернувся до свого постійного місця перебування після вимушеного переселення.

16:47:11 13.06.2023

В громаді запрацював штаб гуманітарної допомоги

В Агрономічній громаді запрацював штаб гуманітарної допомоги за ініціативи Церкви євангельських християн-баптистів «ВІФЛЕЄМ». Відкриття штабу відбулося 14 травня, де були присутні сільський голова Сергій Сітарський та заступник Тетяна Закревська.

16:31:47 15.05.2023

До уваги ВПО! Чи будуть компенсації за знищене житло через війну та коли?

Вперше серйозна дискусія щодо того, як і кому допомагати знайти собі нову домівку потрапила в стіни парламенту в квітні 2022 року, коли депутати зареєстрували законопроєкт. Питання виявилося доволі складним, що його прийняли у другому читанні лише через 10 місяців. А далі на нього ще чекає підпис Президента, щоб набрати законної сили.

09:33:52 07.03.2023

До відома внутрішньо переміщених осіб

Урядом прийнято постанову КМУ від 14.10.2022 №1168 «Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», відповідно до якої для отримання допомоги на проживання, внутрішньо переміщена особа, яка подала заяву до 30 квітня 2022 року та не отримала допомогу, має змогу звернутись до 01 грудня 2022 до органу соціального захисту населення особисто чи засобами поштового зв’язку із заявою.

15:59:18 29.12.2022

До уваги громадян!

Щодо надання допомоги від світової організації TGH (тріангль женерасьйон юманітер). Насамперед, зараз йде відбір кандидатів ВПО. Для швидкого вибору кандидатів діє електронна форма заповнення заявки: https://ee.humanitarianresponse.info/x/WWdlO8Yb

09:35:14 23.11.2022

Безоплатна правова допомога інформує

Під час війни у людей виникає безліч правових питань: як перетинати державний кордон? як платити комуналки? як отримати статус ВПО або біженця? як захистити трудові права?

09:12:49 16.09.2022