День пам'яті та примирення в селі Агрономічне

Дата: 08.05.2021 13:29

8-9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо відзначити про непересічну роль українців у перемозі у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам'ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів про людяності, скоєних у тих роках. Учасники війни, які виявили небачену стійкість і мужність, щоб існувала наша держава і нові покоління її громадян, - і сьогодні серед нас. На жаль, в нашій територіальній громаді не залишилося жодного ветерана, але є спогади, які ми маємо донести через покоління до своїх дітей та онуків.

Сьогодні в Агрономічному відбулися урочиста хода до пам’ятника загиблим воїнам, покладання квітів. В заході взяли участь сільський голова Сергій Сітарський, заступник  відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Лілія Гаврилюк, директор школи Наталія Ануфрієва, директор Центру культури та дозвілля Каріна Сенчишина, військовий комісар Вінницький РТЦК та СП Сергій Іванов, працівники Агрономічної сільської ради та її виконавчих органів, вчителі, батьки, учні та односельчани. На урочистості прийшли всі: і дорослі, і малі. Вшанували героїчний подвиг народу, висловили безмежну вдячність захисникам усіх поколінь. Учні розповіли вірші. Згадали поіменно земляків, чиї імена вписані в історію золотими літерами, низько схилили голови перед тими, чиїх імен не знаємо і до тепер. Наприкінці заходу настоятель церкви отець Андрій провів поминальну панахиду.