4 дитячі садки модернізують за євростандартами

Дата: 01.07.2021 16:15

Голова обласної державної адміністрації @Сергій Борзов відвідав Гніванську міську територіальнону громаду.

"4 дитячі садки у Гнівані термомодернізують за євростандартами
60% дошкільнят Гніванського територіального громади зустрінуть наступний осінньо-зимовий сезон  у комфортних умовах. Видатки міського бюджету на теплову енергію у 4-х садочках знизяться втричі. Принаймні, цього очікують після завершення модернізації дошкільних закладів", - зазначив Сергій Борзов.

У рамках проєкту «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань» заплановано термомодернізувати 4 із 5 дитячих садків: дві будівлі – на фінальній стадії, ще дві – завершать восени.

Цей проєкт є найбільшим у Вінницькій області, який отримав фінансування від Європейського Союзу в розмірі 757 312 євро (78%), загальний бюджет 970 913 євро.
Вінницька обласна державна адміністрація є бенефеціаром цього проекту.

Очільник області наголосив:
"Гнівань — друге місто, яке долучилося до Угоди мерів, першим було місто Жмеринка.
Ці два міста — показовий приклад співпраці органів місцевого самоврядування, громадськості і державної виконавчої влади. Приклад вдалої енергетичної політики розвитку для всіх інших міст області.
Тому закликаю всіх міських голів і голів територіальних громад Вінниччини – долучайтесь до проектів і беріть приклад заради майбутньої співпраці.
Термомодернізація у Гнівані – це ще й економія теплової та електричної енергії.
Це теж важливо. За попередніми підрахунками, річне споживання енергії дитсадками зменшиться на 70 % від базового рівня. У грошовому еквіваленті економія близько 1 мільйона гривень у рік.
На 200 тон зменшаться також викиди вуглекислого газу – потрібно понад 900 000 дерев, аби поглинути таку кількість СО2.
Заради наших дітей треба вчитися жити і працювати по-новому!
Про це сьогодні із журналістами обговорили у Гніванській міській раді із головою  Володимиром Кулешовим, представником Євросоюзу Яном Ваандерсом та керівником громадської організації «Єврорегіон «Дністер» Сергієм Татусяком".