Зимові травмонебезпечні виробничі фактори

Дата: 14.12.2021 10:20

ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ

Зимові травмонебезпечні виробничі фактори

Прийшли похолодання, заморозки та ожеледиця. Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися її красотами у побуті та виконувати роботи іноді заважають шляхи та тротуари, що перетворюються у морозну погоду у суцільну ковзанку, падіння бурульок, льодових (снігових) наростів та крижаних брил. Тому, варто звернути увагу на так звані «зимові травмонебезпечні виробничі фактори (чинники)».

До зимових травмонебезпечних факторів (чинників) віднесені :

• знижена температура повітря;
  • охолоджені елементи предметів (обладнання, поверхонь, матеріалів);
  • слизька поверхня території підприємства та населених пунктів (доріг, тротуарів);
  • падіння на працівників предметів (бурульок, льодових (снігових) наростів, крижаних брил);
  • недостатня освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів в темну пору доби;
  • пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум'ям;
  • несприятливі погодні умови (значні коливання температури повітря, чередування відлиг і заморозків, сильний вітер).

Дія зниженої температури повітря та предметів може призвести до обмороження, захворювання.

До органів-мішеней травмуючих зимових факторів відносяться:

• травми голови та кінцівок;
  • вивихи та переломи кісток;
  • пошкодження хребта;
  • розтягнення і розрив зв’язок;
  • забої м’язів.

Заходи з профілактики несприятливого впливу холоду повинні передбачати затримку тепла — попередження вихолоджування виробничих приміщень, добір раціональних режимів праці та відпочинку, використання засобів індивідуальної захисту і навіть заходи щодо підвищення захисних сил організму.

Слизька поверхня території підприємства, населених пунктів та недостатня освітленість може призвести до падіння під час пересування і як наслідок цього — травмування.

Власникам, керівникам підприємств, а також комунальним підприємствам населених пунктів необхідно проводити своєчасну очистку території від снігу та льоду, робити посипання доріг, пішохідних доріжок піском, сіллю, реагентами.

Падіння на працівників предметів — найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу: в таку погоду різко зростає кількість травм, отриманих під час падіння крижаних брил.

Роботодавцям, власникам житлових і адміністративних будівель слід організувати заходи щодо очищення дахів від снігу та знищення бурульок і льодових наростів. У разі неможливості позбавитися від бурульок — забезпечити обмеження доступу працівників, громадян до небезпечних ділянок.

Пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум'ям призводять до опіків, отруєння продуктами згоряння та, в деяких випадках, смерті від цих чинників.

Найбільш схильні до впливу сезонних погодних умов наступні види діяльності працівників:

• робота на відкритих майданчиках;
  • робота у приміщеннях, які не обігріваються;
  • робота, пов'язана з пересуванням до об'єкта (між об'єктами) обслуговування, або до будь-якого об'єкта;
  • робота на транспортних засобах;
  • охоронна діяльність тощо.

Необхідно зазначити, що цілковито безпечних та нешкідливих умов праці не існує. Реальним виробничим умовам притаманна, як правило, наявність деяких шкідливостей і небезпеки, наслідком яких є профзахворювання та травматизм.

Управління виконавчої дирекції Фонду у Чернігівській області застерігає працівників щодо безпечного пересування територіями підприємств та населених пунктів.

Щоб зменшити ризик травм в зимовий період слід дотримуватись наступних порад:

• У період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки та біля високих дерев. Спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Необхідно обходити ділянки, на яких звисають бурульки, триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Категорично забороняється заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.
  • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву.
  • За можливості руки повинні бути не зайняті зайвими речами.
  • При порушенні рівноваги швидко присядьте — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
  • Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
  • Не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
  • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені, що додає ризику та важкості травмувань.
  • Не йдіть з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах — особливо.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам`ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить, як мінімум до травмування а, можливо, й до загибелі.
  • Не виходьте без потреби на вулицю. Зачекайте, поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.
  • Вкрай небезпечне пересування в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше за все важкі, всупереч переконанню, що п`яний падає завжди вдало. Напідпитку люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.
  • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини, терміново зверніться за медичною допомогою, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками».
  •              Фото без опису