До відома громадян!

Дата: 19.01.2022 11:01

Щодо потреби у навчанні фізичних осіб, які надають

соціальні послуги з догляду на професійній основі згідно постанови КМУ №1040

Відповідно до п.2 Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 року №430 (зі змінами), Вінницьким обласним центром соціальних служб проводиться вивчення потреби у підготовці / перепідготовці фізичних осіб, які надають або мають бажання надавати соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності.

Проходити навчання мають фізичні особи, що надають послуги з догляду особам, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватись або самообслуговуватись, які є:

громадянами похилого віку;

особами з інвалідністю;

невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;

дітьми з інвалідністю;

дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги.

Звертаємо увагу що, не зобовязані проходити навчання / перенавчання фізичні особи, які мають документ про медичну освіту.

Також може не проходити навчання, але складає іспит з основ догляду:

- непрацююча фізична особа, яка протягом не менше ніж три місяців до дня звернення із заявою, передбаченою пунктом 6 цього Порядку, постійно надавала соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, дітям, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, хворим ,які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб що обслуговуються соціальними службами), і якій призначалась щомісячна компенсація;

- фізична особа, яка є одним із батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, що не працюють, одинокою матір’ю (одиноким батьком) незалежно від факту роботи, навчання, служби, фактично здійснює догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років і якій призначено надбавку на догляд за такою дитиною;

- фізична особа, яка є одним із батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, яка постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, якій не встановлено інвалідність, але яка є хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, і якій призначено державну допомогу на таку дитину.

Виплата компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, проводиться за рахунок коштів місцевих бюджетів, тому просимо під час визначення кількості осіб, які потребують підготовки / перепідготовки для  надання соціальної послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, виходити з наявності та обсягів коштів, які передбачено бюджетом громади на 2022 рік для виплати компенсацій за надання зазначеної послуги.

Враховуючи вищевикладене, просимо жителів громади які потребують підготовки / перепідготовки та надаватимуть соціальну послугу з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі згідно Постанови КМУ №1040 до 24 січня 2022 року надіслати заяву у довільній формі про таку потребу на ел. Адресу відділу соціального захисту населення, праці та охорони здоров’я Агрономічної сільської ради: atgsoczahust@ukr.net, або письмово надати до Агрономічної сільської ради.

Директор                                                                    Олена СТОЯЛОВА

Додаток до листа

Вінницького обласного центру соціальних служб

від 17.01.2022 № 01-31/0065