Бережіть природу!

Дата: 24.06.2022 11:56

У період високої пожежної небезпеки виникає найбільша кількість лісових пожеж, які в окремих випадках набувають масштабів надзвичайних ситуацій, що потребує залучення значних сил і засобів ДСНС для їх ліквідації, у тому числі додаткового залучення сил з інших регіонів.
Пожежна безпека в лісах формується під впливом антропогенних факторів та клімату. Це насамперед необережне поводження з вогнем людей під час перебування у лісі, спалювання стерні та пожнивних залишків на сільгоспугіддях, удари блискавки, суха погода та високий температурний фон.
Відповідно до Правил пожежної безпеки, які є обов’язковими для виконання центральними і місцевими органами державної виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями (незалежно від виду їх діяльності та форм власності) і громадянами, що з будь-яких причин перебувають у лісі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
- відвідування населення хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;
- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;
- залишати у непередбачених для цього місцях лісу просочене бензином, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо;
- заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;
- експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;
- палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо);
- використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.
При виявлені пожежі в лісі телефонуйте 101!

Фахівець ВЗЗ ПНС у Вінницькому районі ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області
старший лейтенант служби ЦЗ Валерія ГРОХ