Створено клас пожежної безпеки для занять з дітьми на базі Агрономічненської школи

Дата: 27.06.2022 14:02

За інформацією Вінницького РУ ГУ ДСНС України у Вінницькій області впродовж 2021 року на території Вінницького району зареєстровано 1148 пожеж, з них 454 пожежі виникло в екосистемах. Загинуло внаслідок пожеж 31 людина, з них 2 дитини. Травмовано на пожежах 16 осіб, врятовано 12 осіб. Прямі збитки, завдані пожежами склали 39 млн. 209 тис. 718 грн. Побічні збитки, завдані пожежами склали 95 млн. 072 тис. 612 грн. Врятовано матеріальних цінностей на суму 91 млн. 051 тис. 746 грн. Аналізуючи причини пожеж, внаслідок яких загинули люди, слід відзначити їх найбільшу кількість від необережного поводження під час куріння - 29 (33,7%), з них 20 в стані алкогольного сп’яніння;

-    порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок - 23 людини, або 26,8% від загальної кількості загиблих;

-    порушення правил ГІБ при влаштуванні та експлуатації печей, теплогенеруючих агрегатів та установок - 21 людина, що становить 24,4% від загальної кількості загиблих;

-    необережного поводження з вогнем - 9 людей або 10,5% від загальної кількості пожеж, з них 2 в стані алкогольного сп’яніння.

З метою покращення стану пожежної безпеки в закладах освіти відділом освіти, молоді, спорту, культури та туризму Агрономічної сільської ради організовано роботу щодо проведення нарад, консультацій з керівництвом об’єктів освіти громади. Також на постійному контролі питання щодо необхідності покращення матеріально-технічної бази закладів освіти в напрямку закупівлі наочних матеріалів для проведення занять, розробки орієнтовних переліків бесід та інструктажів для занять, тематичних планів щодо інформування про пожежну небезпеку з урахуванням сезонності.

З метою доведення до дітей основних вимог пожежної безпеки на базі Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ступенів також створено клас безпеки для проведення занять із дітьми в територіальній громаді за участю представників ДСНС України у Вінницькій області  з 1 вересня 2022 року на базі цього кабінету.

Підрозділами ДСНС України у Вінницькій області підготовлено наочну агітацію для доведення до дітей основних вимог пожежної безпеки, змонтовано відеоролики з демонстрацією пожеж та їх наслідків для засвоєння матеріалу дітьми, тому у разі звернення можливо отримати необхідні для класів безпеки матеріали. Також в наявності методичні рекомендації щодо організації проведення уроків з безпеки життєдіяльності, в тому числі з пожежної безпеки.