Офіційно розпочато річне громадське обговорення оптимізації закладів освіти Агрономічної територіальної громади

Дата: 03.02.2023 14:22

28 вересня 2017 року набрав чинності Закон України «Про освіту». Відповідно до даного Закону змінено статус закладів загальної середньої освіти, а саме:

- початкова школа - заклад освіти I ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує початкову освіту;

- гімназія - заклад середньої освіти II ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує базову середню освіту;

- ліцей - заклад середньої освіти III ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує профільну середню освіту.

Перехідними положеннями до вищезазначеного Закону, зобов’язано власників закладів освіти привести до вимог Закону типи закладів, з урахуванням особливості роботи кожного закладу. На виконання вимог цього Закону, рішенням 26 сесії 8 скликання сільської ради № 2188 від 24.05.2022 року приведено у відповідність назви закладів загальної середньої освіти Агрономічної територіальної громади відповідно до тих ступенів надання освітніх послууг, які в них були, а саме:

1.1. Агрономічненська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Вінницького району Вінницької області (код ЄДРПОУ 21724179) на Агрономічненський ліцей Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області (скорочена назва: Агрономічненський ліцей Агрономічної сільської ради).

1.2. Бохоницька середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Вінницького району Вінницької області (код ЄДРПОУ 26235315) на Бохоницький ліцей Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області (скорочена назва: Бохоницький ліцей Агрономічної сільської ради).

1.3. Медвеже-Вушківська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Вінницького району Вінницької області (код ЄДРПОУ 26242249) на Медвежевушківський ліцей Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області (скорочена назва: Медвежевушківський ліцей Агрономічної сільської ради).

1.4.  Ільківська  загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Вінницького району Вінницької області (код ЄДРПОУ 26242189) на Ільківська гімназія  Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області (скорочена назва: Ільківська гімназія Агрономічної сільської ради).

Однак освітня реформа з 2019 року була продовжена у зв’язку із прийняттям  нового Закону України «Про повну загальну середню освіту», згідно з яким засновники закладів – органи місцевого самоврядування повинні провести трансформацію і оптимізацію мережі закладів загальної середньої освіти в громаді та чітко визначити їх тип, враховуючи також вимоги прийнятого у 2021 році Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо  вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти». Для проведення освітньої діяльності на рівні профільної освіти комунального ліцею засновник має забезпечити відповідність такого закладу освіти вимогам, що визначені цим Законом, положенням про ліцей та ліцензійними умовами, у тому числі щодо функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання учнів). Враховуючи вимоги законодавства, існуючу мережу класів в Медвежевушківському та Бохоницькому ліцеях населеність мікрорайону, діяльність даного навчального закладу в статусі ліцею неможлива. У зв’язку з цим, відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму пропонує офіційно розпочати процес громадського обговорення та надав засновнику закладів – Агрономічній сільській раді проект рішення про оптимізацію закладів освіти, а саме зміну типу двох закладів:

1.      Бохоницького ліцею на Бохоницьку гімназію Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області.

2.      Медвежевушківського ліцею на Медвежевушківську гімназію Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області.

Виділення додаткових коштів з місцевого бюджету для виконання даного рішення не передбачається.

Проект рішення сільської ради «Про перейменування та зміну типу закладів загальної середньої освіти Агрономічної сільської ради» розміщено на сайті за посиланням: https://agronomichna-gromada.gov.ua/docs/1341743/