Агрономічна сільська рада
.

До уваги громадян!

Дата: 23.05.2023 17:11
Кількість переглядів: 66

Пожежонебезпечний період – частина року, у межах якої виникають лісові пожежі. З метою уникнення лиха рекомендуємо тимчасово не відвідувати ліси на транспортних засобах у період високої пожежної небезпеки.

Відпочиваючи на природі, подбайте про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним як для вас, оточуючих, так і для навколишнього середовища.

Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум`я вогню нерідко перекидається на лісові насадження і може призвести до лісових пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.

Упродовж пожежонебезпечного періоду у лісі забороняється:

-Розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях).

-Заїзд на території лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються в лісогосподарських цілях.

-Відвідування населенням хвойних насаджень при п’ятому класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

-Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цих цілей.

-Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом чи іншими горючими речовинами ганчір’я тощо.

-Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.

-Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.

-Палити чи користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт із паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

-Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих чи здатних тліти матеріалів.

-Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.


Правила поведінки в лісі!

Збереження лісів нашої країни багато в чому залежить від того, наскільки дбайливо ми до них відносимося! Лісові пожежі, звалища сміття, незаконні вирубки – усе це наслідок безтурботного відношення людини до лісу. Причиною більш ніж 90% пожеж являється необережне поводження з вогнем. Для того, щоб зберегти ліс необхідно дотримувати декілька простих правил.

Памятайте – у лісі забороняється розпалювати вогонь. Треба стримуватися від паління. Будь-який вогонь, а також сигарети необхідно гасити водою. Не рекомендується відвідувати ліс у пожежонебезпечний період.

При виявленні пожежі:

– якщо вогонь незначний, треба вжити заходів щодо його гасіння водою, ґрунтом, піском або шматком тканини;

– з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напрямку поширення вогню;

– якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість чи галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене рот і ніс прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини.

– після виходу з епіцентру пожежі у будь-якому випадку необхідно вжити заходів щодо найшвидшого повідомлення підрозділів пожежної охорони за телефоном 101.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь