Увага! Заходи щодо профілактики захворювання на сказ!

Дата: 30.04.2024 11:08

На виконання протоколу Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 13.03.2024 №1 та Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитичних хвороб тварин у Вінницькій області на 2024 рік, з 01 травня по 31 т равня 2024 року планується проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин з урахуванням Закону України від 24.02.2022 №2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»

Сказ – невиліковний антропозооноз, вірусом якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту з наростаючими судомами до виникнення летального результату.

Природним основним резервуаром сказу є руда лисиця. З метою профілактики захворювання приманки з вакциною розповсюджуватимуться шляхом наземного розподілу на узліссях, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь, у лісах – на перехрестях доріг, на території вирубок, у місцях мешкання диких м’ясоїдних тварин.

Кампанія буде проведена під контролем спеціалістів Вінницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області за участі спеціалістів Вінницької РДЛВМ, майстрів лісу ДП "Ліси України", лісівників ПП "ТМРГ "Вінницьке" ита Вінницької міськрайонної організації УТМР, користувачів мисливських угідь, старост стористинських округів Якушинецької, Агрономічної, Стрижавської, Вороновицької, Лука-Мелешківської територіальних громад.

Принада з вакциною безпечна для людей і тварин (має вигляд невеликих брикетів  розміром із сірникову коробку із запахом м'ясо – кісткового борошна).